Medarbejdere – Københavns Universitet

Center for Hjerneskade

Specialister i hjerneskader,
hjernerystelser og udviklingsforstyrrelser

Medarbejdere

Navn Titel Arbejdsområde Telefon E-mail
Simon Heydorn Neuropsykolog Voksenafdelingen 35 33 00 59 Simon.Heydorn@cfh.ku.dk
Maja Grey Neuropsykolog Voksenafdelingen 35 33 02 49 Maja.Grey@cfh.ku.dk
Kia Obenhausen Neuropsykolog Voksenafdelingen Kia.Obenhausen@cfh.ku.dk
Mathilde Arup Neuropsykolog Voksenafdelingen 35 33 05 12 Mathilde.Arup@cfh.ku.dk
Trine Thyrsted Klinkby Audiologopæd Voksenafdelingen 35 32 90 91 Trine.Klinkby@cfh.ku.dk
Tine Kargaard Bredahl Neuropsykolog Voksenafdelingen 35 32 91 02 Tine.Kargaard@cfh.ku.dk
Stine Schjødt Ergoterapeut Voksenafdelingen 35 33 31 94 Stine.Schjoedt@cfh.ku.dk
Sohail Asghar Speciallæge, PH.D. Voksenafdelingen
Sandra Bruhn Pyke Neuropsykolog Voksenafdelingen 35 33 65 94 Sandra.Pyke@cfh.ku.dk
Rikke Korsholm Ergoterapeut Voksenafdelingen 93 56 52 89 Rikke.Korsholm@cfh.ku.dk
Pia Astrup Neuropsykolog Voksenafdelingen 35 33 32 16 Pia.Astrup@cfh.ku.dk
Peter Zeeman Fysioterapeut Voksenafdelingen 35 32 90 45 Peter.Zeeman@cfh.ku.dk
Mette Marie Støttrup Neuropsykolog Voksenafdelingen 35 33 03 31 Mettemarie.Stoettrup@cfh.ku.dk
Malene Henriksen Audiologopæd Voksenafdelingen 35 32 90 49 Malene.Henriksen@cfh.ku.dk
Malene Andreasen Ergoterapeut Voksenafdelingen 35 33 54 13 Malene.Andreasen@cfh.ku.dk
Lea Nielsen Neuropsykolog Voksenafdelingen 35 33 79 07 Lea.Nielsen@cfh.ku.dk
Karsten Madsen Neuropsykolog Voksenafdelingen 35 32 90 03 Karsten.Madsen@cfh.ku.dk
Jørgen R. Jørgensen Fysioterapeut, MR Voksenafdelingen 35 32 90 55 Joergen.Joergensen@cfh.ku.dk
Ina Merete Schmidt Audiologopæd Voksenafdelingen 35 32 90 68 Ina.Schmidt@cfh.ku.dk
Elisa Bjøreng Neuropsykolog Voksenafdelingen 35 33 54 17 Elisa.Bjoereng@cfh.ku.dk
Didde Bjørnshauge Psykolog Voksenafdelingen 35 32 74 54 Didde.Bjoernshauge@cfh.ku.dk
Daniel Thue Bech-Pedersen Fysioterapeut Voksenafdelingen 35 32 90 57 Daniel.Pedersen@cfh.ku.dk
Brigitta Michaelsen Audiologopæd Voksenafdelingen 35 33 33 96 Brigitta.Michaelsen@cfh.ku.dk
Birgit Kjær Souschef, Neuropsykolog Voksenafdelingen 35 32 90 23 Birgit.Kjaer@cfh.ku.dk
Nina Marianna Jensen Psykolog Neurocenter for børn og unge 35 33 39 45 Nina.Jensen@cfh.ku.dk
Marianne Schubart Cand.psych. Aut. Neurocenter for børn og unge 35 33 67 77 Marianne.Schubart@cfh.ku.dk
Maiken Agger Tømming Larsen Psykolog Neurocenter for børn og unge 35 33 14 50 Maiken.Toemming@cfh.ku.dk
Kirsa Demant Psykolog Neurocenter for børn og unge 35 33 45 79 Kirsa.Demant@cfh.ku.dk
Johanna Sjöblom Psykolog Neurocenter for børn og unge 35 32 53 42 Johanna.Sjoblom@cfh.ku.dk
Elisa la Cour Psykolog Neurocenter for børn og unge 35 33 55 58 Elisa.LaCour@cfh.ku.dk
Dorthe Bredesen Teamleder, Neuropsykolog Neurocenter for børn og unge 35 32 90 31 dorthe.bredesen@cfh.ku.dk
Ditte Jeppesen cand.psyk. Neurocenter for børn og unge 29 88 43 58 Ditte.Jeppesen@cfh.ku.dk
Astrid Vosgerau Neuropsykolog Neurocenter for børn og unge 35 32 90 99 Astrid.Vosgerau@cfh.ku.dk
Anne Maja Sandø Psykolog Neurocenter for børn og unge 35 33 11 99 Annemaja.Sando@cfh.ku.dk
Anne Jeggesen Psykolog Neurocenter for børn og unge 35 32 14 07 Anne.Jeggesen@cfh.ku.dk
Carsten Lose Afdelingsleder, neuropsykolog Neurocenter for børn og unge 61 96 83 07 Carsten.Lose@cfh.ku.dk
Morten Tjørnlund Neuropsykolog Forskning 35 32 90 14 Morten.Tjoernlund@cfh.ku.dk
Peter Christiansen(Orlov) Neuropsykolog Commotio-enheden 35 32 87 27 peter.christiansen@cfh.ku.dk
Nicole W. Deleu Neuropsykolog Commotio-enheden 35 32 90 15 Nicole.Deleu@cfh.ku.dk
Linda Marschner Neuropsykolog, Ph.D. Commotio-enheden 35 33 51 98 Linda.Marschner@cfh.ku.dk
Henriette K. Henriksen Fysioterapeut Commotio-enheden 35 32 90 20 Henriette.Henriksen@cfh.ku.dk
Hanne Kryger Neuropsykolog Commotio-enheden 35 32 90 96 Hanne.Kryger@cfh.ku.dk
Cathrine Heikamp Lissau Neuropsykolog Voksenafdelingen 35 32 70 24 Cathrine.Lissau@cfh.ku.dk
Annemarie Hilkjær Petersen Neuropsykolog Commotio-enheden 35 32 85 54 Annemarie.Petersen@cfh.ku.dk
Anne Nygaard Pedersen Neuropsykolog Commotio-enheden 35 32 87 19 Anne.Nygaard@cfh.ku.dk
Susan Svensson Afdelingsleder, Neuropsykolog Voksenafdelingen /Commotio-enheden 35 32 90 12 Susan.Svensson@cfh.ku.dk
Rikke Holck Jæger Regnskabsassistent Administration 35 32 89 47 Rikke.Holck-Jaeger@cfh.ku.dk
Mette Ravn Herche Koordinator for VISO opgaver børn og voksne Administration 35 32 87 15 Mette.Herche@cfh.ku.dk
Lone Vesterager Martinus Undervisningsleder Undervisningsafdelingen 35 32 86 99 Lone.Vesterager@cfh.ku.dk
Kristian Ammitzbøll Andersen IT-medarbejder Administration 35 33 77 20 Kristian.Andersen@cfh.ku.dk
Gitte Hjordt Koordinator/Socialrådgiver Administration 35 32 90 28 Gitte.Hjordt@cfh.ku.dk
Annette Krongaard Stæhr Regnskabsansvarlig Administration 35 32 90 16 Annette.Staehr@cfh.ku.dk
Catharina Junior Reception - Sekretær Administration 35 32 90 06 Catharina.Junior@cfh.ku.dk
Dorte Schrøder Svane Reception - Sekretær Administration 35 32 90 06 Dorte.Svane@cfh.ku.dk
Tine Rindom Jeppesen Visitator Administration 35 32 90 97 Tine.Jeppesen@cfh.ku.dk
Ann-Dorthe Jensen Visitator Administration 35 32 90 17 Ann-Dorthe.Jensen@cfh.ku.dk
Annette Søgård Sørensen Neuropsykolog Voksenafdelingen 35 33 43 12 Annette.Soerensen@cfh.ku.dk
Joan Kaas Hansen Fysioterapeut Commotio-enheden 35 32 53 42 joan.kaas@cfh.ku.dk
Kia Heiberg-Jørgensen Kommunikationsmedarbejder Administration 35 32 00 69 Kia.Joergensen@cfh.ku.dk
Carsten Bonderup IT-medarbejder Administration 35 32 87 29 Carsten.Bonderup@cfh.ku.dk
Ole Bested IT-administrator Administration 35 32 90 98 Ole.Bested@cfh.ku.dk
Frank Humle Direktør Administration 35 32 90 10 Frank.Humle@cfh.ku.dk
Lise Lambek Administrativ leder Administration 35 32 90 09 Lise.Lambek@cfh.ku.dk