Kontakt

Center for Hjerneskade
Amagerfælledvej 56A
2300 København S

Neurocenter for børn og unge

Sekretær
Mette Ravn Herche
Telefon: 35 32 87 15
E-mail: mette.herche@cfh.ku.dk

Teamleder, autoriseret psykolog
Dorthe Bredesen
Telefon: 29 88 44 58
E-mail: dorthe.bredesen@cfh.ku.dk

Afdelingsleder, autoseriseret psykolog
Carsten Lose
Telefon: 61 96 83 07
E-mail: carsten.lose@cfh.ku.dk

Visitation voksne

Visitator
Ann-Dorthe Jensen
Telefon: 35 32 90 17
E-mail: ann-dorthe.jensen@cfh.ku.dk

Visitator
Tine Rindom Jeppesen
Telefon: (+45) 35 32 90 97
E-mail: tine.jeppesen@cfh.ku.dk

Pressekontakt

Journalister der ønsker information om centeret eller hjælp til at komme i kontakt med en af vores fageksperter kan kontakte:

Direktør
Frank Humle
Telefon: 35 32 90 10
E-mail: frank.humle@cfh.ku.dk

Kommunikationsansvarlig
Kia Heiberg-Jørgensen
Telefon: 61 96 83 24
E-mail: kia.joergensen@cfh.ku.dk

E-mail: kontakt@cfh.ku.dk

Sikker e-mail: sikker.mail@cfh.ku.dk

Fax: (+45) 35 32 90 50

Telefon: (+45) 35 32 90 06

CVR.NR.: 77 14 57 10
EAN NR.: 5790 001896591

Sikker post

Center for Hjerneskade tilbyder sikker digital kommunikation. Du skal benytte vores sikre e-mail, hvis du skriver til os og din henvendelse indeholder personfølsomme oplysninger såsom cpr.nummer, adresse og helbredsoplysninger.

Du skal bruge NemID/MitID til sikker mail. 

Skriv sikkert til os: sikker.mail@cfh.ku.dk

Telefontid

Mandag - torsdag fra kl. 8.30 - 15.00.
Fredag fra kl. 8.30 - 14.00.

Bemærk at telefonerne er lukkede mellem kl. 12.00 – 12.30

Centrets åbningstid

Centret har åbent alle hverdage fra kl. 8.00 – 16.00.

Find vej

Her ligger centeret
Rejseplanen